Trio

MICHAL BALLA TRIO

Bolo založené v roku 2010 a prezentuje sa v zložení :
– saxofón
– basová gitara
– bicie
Trio sa prezentuje skladbami Michala Ballu a snaží sa o vlastný hudobný výraz.

Michal Balla : V r. 1986-1994 člen skupiny Tralala Band zameranej na fusion music, ktorá účinkovala v r.1994 na festivale FIMU (Festival International de Musique Universitaire) v Belforte. V rokoch 2003-2006 absolvuje súkromné hodiny na Swiss Jazz school v Berne u saxofonistu Samuela Zingga.
Ďalšími lektormi sú Bernhard Wiesinger /AT/ a Andy Middleton/USA/.
V roku 2007 mu bola udelená cena za muzikálny výkon na súťaži Nové tváre Slovenského jazzu. Je absolvent Akadémie Umení v Banskej Bystrici v hre na saxofón u prof. A. Stepanova. Momentálne vyučuje hru na dychové nástroje na ZUŠ J.F.Kvetoňa v Seredi.

Lukáš „Olage“ Olah : basgitara – začal hrať v 15 rokoch. Už ako 17 ročný sa pohyboval na hudobnej scéne v rôznych popových formáciách. Založil v Seredi jazz-fusion orientované skupiny Freetones a S.M.O.G., s ktorou získal na súťaži „Nové tváre slovenského jazzu“ 2006 cenu za inštrumentálny výkon jednotlivca a za skupinový výkon.

Jakub Hittrich : bicie – vyštudoval konzervatórium v Bratislave, momentálne vyučuje na ZUŠ v Trnave. Účinkoval s : Peter Cardarelli, Trinity group, Fermata, Mária Čírová , Dominika Mirgová, Sanyland, Dano Heriban trio, a iné…

Ukážky:

First ( 4:47 )

B Funk ( 3:26 )

Alikvótne blues ( 3:26 )

Odliv ( 3:13 )

Na lepšie časy (3:59)

Tešivá (4:05)

 

Hudba : Michal Balla.
Produkcia : Michal Balla Trio.
Nahrávanie, mixáž a mastering : Filip Hittrich
v štúdiu Pod Povrchom, v novembri 2011.